Ewangelia według Hayseed Dixie

 

Hayseed Dixie powstało latem 2000 roku w żyznej dolinie Deer Lick Holler, głęboko w sercu Appalachów we wschodnim Tennessee w Stanach Zjednoczonych. W tym odizolowanym od zewnętrznych wpływów kulturowych i muzycznych miejscu chłopcy dorastali wykonując tradycyjną muzykę swoich przodków na banjo, skrzypce, mandolinie, gitarze akustycznej i akustycznym basie.


Wszystko uległo nagłej zmianie, gdy pewnego popołudnia przybysz rozbił swój samochód na dostojnym dębie stojącym od wieków na jednym ze szczególnie niebezpiecznych zakrętów, określanym przez miejscowych jako „Łokieć diabła.” Niestety nieznajomy skończył w ten sposób żywot, ale jego dziedzictwo trwa do dziś! Gdy chłopcy przeszukali wrak w poszukiwaniu dokumentów identyfikacyjnych zmarłego, odnaleźli kilka albumów AC/DC na winylach. Po zapuszczeniu ich na starym adapterze Edison 78rpm Victrola wszyscy zgodnie stwierdzili, że to całkiem porządne country... i, że Lost Highway brata Hanka Williamsa i to całe Highway To Hell AC/DC opowiada o tej samej cholernej autostradzie! Wszystko co nastąpiło potem wpisało się już w historię muzyki.


+ Hayseed Dixie od 2001 roku wydali 15 albumów zawierających zarówno kompozycje zespołu, jak i reinterpretacje cudzych utworów, które rozeszły się w ponad pół miliona kopii.

+ Hayseed Dixie zagrali ponad 1350 koncertów w 33 różnych krajach.

+ Hayseed Dixie są uznanymi twórcami gatunku muzycznego rockgrass.